2019. szeptember 22., vasárnap - Móric
Top 50 Sport
1.
Női NB I: hárommal nyert a Fradi, még mindig hibátlan az MTK
A címvédő Ferencváros az Astrát (3–0), a listavezető MTK az ETO FC Győrt (3–1) győzte le hazai környezetben a női labdarúgó NB I 5. fordulójában szombaton.

Zsóri a saját góljára szavazna; Gyurcsó triplával jött haza
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.
Nemzeti Sport | 09.21 23:18

5.
A 63. másodpercben már hátrányban volt, végül 2-0-ra kapott ki a Barca
A Granada győzelmével vezet is a spanyol futballbajnokságban.

Serie A: az Inter nyerte a 224. milanói derbit
Az Inter 2–0-ra legyőzte az ezúttal pályaválasztóként futballozó AC Milant a 224. Derby della Madonninán, ezzel négy fordulót követően hibátlan az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, és a Juventust megelőzve a tabella élén áll.
Nemzeti Sport | 09.21 22:11

8.
Ökölvívó-vb: orosz és üzbég triplázás Jekatyerinburgban
Az oroszok és az üzbégek három-három aranyérmet gyűjtöttek a jekatyerinburgi férfi ökölvívó-világbajnokságon.
Nemzeti Sport | 09.21 22:07

9.
Női kézi: 31-31-es döntetlent játszott a Fradi és a Siófok
A Ferencváros hatgólos előnyt adott el az utolsó kilenc percben az NB I. derbijén.
Sport Géza | 09.21 22:01

10.
Kizárták Ricciardót a Szingapúri Nagydíj időmérőjéről
Szabálytalanságot találtak a Renault pilóta motorjánál.
Sport Géza | 09.21 21:41

11.
F1: Daniel Ricciardót kizárták a szingapúri időmérőről
Daniel Ricciardót kizárták az F1-es Szingapúri Nagydíj időmérőjéről, mert az MGU-K meghaladta a megengedett maximális teljesítményt a Renault-ban.
Nemzeti Sport | 09.21 21:05

12.
Erste Liga: 0–3-ra 4–0, már csak az Újpest nyeretlen
A Gyergyói HK fordulatos mérkőzésen két góllal jobbnak bizonyult az Újpestnél a jégkorong Erste Liga alapszakaszának szombati játéknapján.
Nemzeti Sport | 09.21 21:04

13.
Férfi kézi BL: jó hajrájával győzött a tavalyi bajnok Bresztben
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában a 2018-as győztes Montpellier idegenben 27–25-re legyőzte a Meskov Bresztet. A házigazda többször is vezetett már három góllal is, még a 44. percben is 19–16-ot mutatott az eredményjelző, de a végjátékban a franciák akarata érvényesült.
Nemzeti Sport | 09.21 19:35

14.
Simán legyőzték a Veszprémet a kézi-BL-ben
A magyar bajnok itthon kapott ki csoportmeccsen 37-31-re a német Kieltől
Sport Géza | 09.21 19:35

15.
Ovisport: újabb pályákat adtak át Albániában a magyar alapítvány közreműködésével
Az egykor Buzánszky Jenő által alapított Ovi-Sport Alapítvány tájékoztatása szerint újabb magyar gyártmányú pályát adtak át Albániában, a korábbi albán válogatott Lorik Cana alapítványával együttműködve.
Nemzeti Sport | 09.21 19:29

16.
Willi Orbán góljával szerzett vezetést a Leipzig
A válogatott védő fejjel csúsztatott kapuba. Csapata maradhat a Bundesliga élén.
Sport Géza | 09.21 19:23

17.
Elsírtam magam, amikor elárulták, hogy rólam nevezik el a csarnokot
A Vasas új kézilabdacsarnoka, legendás játékosa, Sterbinszky Amália nevét vette fel.
Sport Géza | 09.21 19:18

18.
Férfi kézilabda BL: a Kiel hat góllal nyert Veszprémben
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának második fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 37–31-re kikapott a német THW Kieltől.
Nemzeti Sport | 09.21 19:15

19.
Hihetetlen mozdulattal, estében lőtt gólt Kane
Ha nem látja, nem hiszi el a Tottenham gólját, ami után fordítani tudott a Leicester City.
Sport Géza | 09.21 15:25

20.
Éneklik a nevemet? Hagyják már abba!
A pályán sem volt gyors, a bejelentést sem kapkodta el a visszavonulásáról Dimitar Berbatov. Sosem volt tipikus focisztár: inkább fejben futott, és bár sorra vágta a gólokat, a szurkolók imádatát nem kereste. Egy páratlan karrier tényleg véget ért.
Sport Géza | 09.21 15:24

21.
PL: a Leicester City fordítani tudott a Tottenham ellen
Továbbra sem remekel a Tottenham: Harry Kane góljára kettővel válaszolt odahaza a Leicester City az angol Premier League 6. fordulójában rendezett bajnokin.
Nemzeti Sport | 09.21 15:22

22.
Laver-kupa: Isner megtörte Zverevet, egyenlített a világcsapat
A teniszezők Laver-kupájának második napján az amerikai John Isner szetthátrányból fordítva legyőzte a német Alexander Zverevet, így egyenlített a világcsapat Európa ellen.
Nemzeti Sport | 09.21 15:00

23.
La Liga: hajrágólokkal verte meg a Villarreal a Valladolidot
A Villarreal 2–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Real Valladolid felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A találkozó első gólját Santi Cazorla szerezte, aki a 77. percben tizenegyesből talált a kapuba, majd a 89. minutumban Chukwueze beadása után Javier Ontiveros fejelt a vendégkapuba.
Nemzeti Sport | 09.21 14:56

24.
Videó: elképesztő gól Kane-től, estében talált be!
Elképesztő gólt szerzett Harry Kane a Premier League 6. fordulójában rendezett mérkőzésen. A Leicester City volt a szenvedő fél: hiába löktek jókorát a Tottenham angol válogatott támadóján, egyensúlyát elvesztve is betört a tizenhatoson belülre, a gólt pedig már a földön fekve szerezte.
Nemzeti Sport | 09.21 14:01

25.
Úszás: Kós Hubert – a vega csúcstehetség, aki már Milák rekordját is megdöntötte
Nagy jövőt jósolnak a 16 esztendős úszóreménységnek, Kós Hubertnek, aki idén négy ezüstérmet hozott el Bakiból, az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválról (EYOF), és ugyanezzel a lendülettel a jövő évi budapesti Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatottba is bekerülhet. A munkamániás sportoló gyerekkora óta vegetáriánus étrendet követ. Erről értesülve a hasonló cipőben járó  kétszeres kajakozó olimpiai bajnok Kőbán Rita felajánlotta, hogy  szívesen megosztaná vele a táplálkozásával kapcsolatos tapasztalatait.
Nemzeti Sport | 09.21 13:53

26.
MK: a Fehérvár tovább ment, de az Eger kétszer is ráijesztett
A Mol Fehérvár 4–2-es győzelmet aratott Egerben a Magyar Kupa főtáblájának első fordulójában, ezzel a legjobb 64 közé jutott.
Nemzeti Sport | 09.21 13:26

27.
PL: Leicester City–Tottenham Hotspur élőben az NSO-n!
Az angol Premier League 6. fordulójában a Leicester City a Tottenhamet fogadja, kövesse a mérkőzést onlive, szöveges közvetítésünk segítségével!
Nemzeti Sport | 09.21 13:22

28.
F1: Leclerc diktálta a tempót a szingapúri időmérő előtt
A Ferrari és a Mercedes leszakította a Red Bullt.
Sport Géza | 09.21 13:06

29.
F1: Leclerc vette át a vezetést Szingapúrban
Charles Leclerc zárt az élen az F1-es Szingapúri Nagydíj harmadik szabadedzésén, a Ferrari monacói versenyzője mögött Lewis Hamilton végzett a Mercedesszel, míg a harmadik Sebastian Vettel lett. Negyedikként Valtteri Bottas következett, míg a két Red Bull Alexander Albon, Max Verstappen sorrendben az 5–6. helyet foglalta el. Folytatás 15 órakor az időmérővel!
Nemzeti Sport | 09.21 12:54

30.
PL: Liverpoolból meghekkelték a City rendszerét, lebuktak, elsikálták az ügyet – sajtóhír
A Liverpool még 2013-ban feltörhette a Manchester City megfigyelői hálózatának számítógépes rendszerét – írja a The Times. Az ügy sosem került bíróság elé, s ezért a nyilvánosságot is elkerülte – eddig –, mivel City egy privát informatikai vizsgálat után elég bizonyítékkal állt elő, hogy a Liverpoolt peren kívüli megállapodásra tudja sarkalni. A „vörösök” egymillió fontot kényszerültek kifizetni, azért cserébe, hogy ne legyen botrány.
Nemzeti Sport | 09.21 10:24

31.
Tenisz: Kenin idei harmadik tornagyőzelmét aratta
Az amerikai Sofia Kenin nyerte meg a kantoni női tenisztornát. A döntőben szetthátrányból győzte le a WTA-versenyen két év után ismét döntőt játszó Samantha Stosurt.
Nemzeti Sport | 09.21 10:23

32.
Újabb magyar úszó csatlakozott Shane Tusup csapatához
Földházi Dávid tavaly még azzal a Petrov Árpáddal készült, aki most Hosszú Katinka edzője.
Sport Géza | 09.21 10:13

33.
Egyetlen levegővétellel jutott le 81 méter mélyre. Meg vissza.
Korok Fatima szinte a semmiből lett világbajnok szabadtüdős mélymerülésben. Nemrég még ivott, és napi másfél doboz cigit szívott. Most szabadon repül a tengerben.
Sport Géza | 09.21 09:57

34.
Birkózó-vb: kicentizte, de győzelemmel kezdett Veréb István
Veréb István, a Haladás Eb- és vb-bronzérmes birkózója öt másodperccel a vége előtt végrehajtott akcióval fordította meg ukrán riválisa elleni nyitómeccsét a kazahsztáni világbajnokságon, és jutott ezzel a 86 kilogrammosok nyolcaddöntőjébe.
Nemzeti Sport | 09.21 09:40

35.
Még kómában, de túl az életveszélyen a súlyosan sérült F2-pilóta
Juan Manuel Correa a spai verseny hatalmas ütközésében sérült meg. Még vár rá egy fontos lábműtét.
Sport Géza | 09.21 09:11

36.
Európa vezet a világ ellen a Laver-kupán
Az első napon az európai teniszezők 3-1-re nyertek a világválogatott ellen. Szombaton Federer és Nadal is pályára lép.
Sport Géza | 09.21 08:49

37.
Úszás: újabb magyar edzésmunkáját irányítja Shane Tusup
Ilaria Cusinato és Bujdosó Zsombor után Földházi Dávid csatlakozott Shane Tusup „úszócsapatához”, azaz a 24 éves sportoló is az amerikai edző irányításával dolgozik tovább.
Nemzeti Sport | 09.21 08:16

38.
A Patriots egy meccs után kivágta balhés elkapóját
Antonio Brownt már két nő vádolja szexuális zaklatással. A karrierje is véget érhet.
Sport Géza | 09.21 07:23

39.
Teqball: Cafú és Carles Puyol Nyíregyházán tart bemutatót
A spanyol Carles Puyol és a brazil Cafú is szerepet kap jövő héten szombaton Nyíregyházán, a Continental Arénában megrendezésre kerülő Teqball-bemutatón – számolt be róla a labdarúgó NB II-ben szereplő Szpari honlapja.
Nemzeti Sport | 09.21 07:11

40.
EBEL: hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Fehérvár
A Hydro Fehérvár AV19 hosszabbításos mérkőzésen győzte le a Dornbirnt az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának szombati játéknapján.
Nemzeti Sport | 09.21 20:52

41.
Férfi vízi BL: az OSC gyakorlatilag feljutott a főtáblára
Az OSC nyolcgólos előnnyel utazhat Görögországba, ezzel gyakorlatilag már ott van a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtábláján.
Nemzeti Sport | 09.21 20:41

42.
Szerb Szuper Liga: hatodik győzelmével élre állt a Topolya
A szerb Szuper Liga kilencedik fordulójában a hatodik győzelmét szerezte meg a Topolyai SC, miután Krusevacon 3–1-re nyert a Napredak ellen.
Nemzeti Sport | 09.21 20:37

43.
Bundesliga: Orbán-fejes, pazar szabadrúgás – ismét élen az RB Leipzig
Magyar válogatott játékosaival, Gulácsi Péterrel és a betaláló Willi Orbánnal a soraiban nyert 3–0-ra az RB Leipzig a Werder Bremen otthonában a Bundesliga 5. fordulójában, s így visszavette az első helyet a Bayern Münchentől.
Nemzeti Sport | 09.21 20:32

44.
Serie A: AC Milan–Internazionale – élőben az NSO-n!
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában jön a 2019–2020-as idény első milánói derbije: az AC Milan–Internazionale találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
Nemzeti Sport | 09.21 20:14

45.
Ronaldo büntetőjével nyert a Juventus
A Hellas Verona körülményes, de szép góllal vezetett, ezután fordított a Juve 2-1-re.
Sport Géza | 09.21 20:14

46.
Megmondták a románok: tőlem kétszer annyi kell, mert magyar vagyok
Sokáig Tőfalvinak ejtették a nevét, holott Románia első és utolsó nagy sikerét hozta biatlonban. Tófalvi Éva hat olimpián járt, kétszer is ő vitte a román zászlót. Nehezen érzékeltehető, mennyire tisztelték külföldön a kitartását.
Sport Géza | 09.21 20:07

47.
La Liga: a Celta pontot rabolt az Atlético otthonából
Az Atlético Madrid nem bírt hazai pályán a Celta Vigóval: a két csapat gól nélküli döntetlenre végzett egymás ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának szombati játéknapján.
Nemzeti Sport | 09.21 20:02

48.
F1: Leclerc azt hitte, a falban végzi; Hamilton felkészült a támadásra
Charles Leclerc zsinórban a harmadik pole pozícióját szerezte meg, így vasárnap ő várhatja az élről a Szingapúri Nagydíj versenyének startját, méghozzá nem kis meglepetésre. Ugyanis a Mercedest és a Red Bullt is meglepte a maranellóiak tempója, a helyszínre az egyik favoritként érkező Max Verstappen nem is értette, miért voltak ennyire lassúak, de még Mattia Binotto is bevallotta, rosszabb eredményre számítottak.
Nemzeti Sport | 09.21 19:00

49.
Csupasport: így tartja fenn kirobbanó formáját Tom Brady
Azt régóta tudjuk, hogy Tom Brady jól csinál valamit. A hatszoros NFL-győztes amerikaifutball-játékos sikerének egyik titka az egészséges életmód és az étrend. Nézzük, mit eszik a sztár egy meccsnapon.
Nemzeti Sport | 09.21 18:55

50.
A Honvéd 7-1-re nyert a Magyar Kupában
Az NB III.-as Dunaharasztit ütötte ki, a többi NB I.-es klub is megszórta magát.
Sport Géza | 09.21 18:44

Itthon napi top
Sportlövő Eb: Major ezüstérmet nyert, Csonka lemaradt az olimpiai kvótáról
Népszava | 09.21 21:30
Nem érkezett meg a vb helyszínére a magyar súlyemelő
Népszava | 09.21 21:18
Gyerekkatonák, toronyőrök, ÁVH-sok – A Monos nyerte a legjobb filmnek járó fődíjat a CineFesten
Népszava | 09.21 20:47