2019. május 20., hétfő - Bernát, Felícia
Top 50 Sport
1.
UEFA: Ceferinnek tetszik a Puskás Aréna; elégedett volt a női BL-döntővel is
Alexander Ceferin az európai szövetség (UEFA) elnöke elégedett volt a Puskás Aréna állapotával és a szombati női Bajnokok Ligája-döntővel is.
Nemzeti Sport | 05.19 12:06

2.
Deontay Wilder vs. Dominic Breazeale (videó)
A szombat éjszakai WBC nehézsúlyú világbajnoki mérkőzés felvétele.
profiboksz.hu | 05.19 10:52

3.
Michelisz rákapcsolt, a második sorba kvalifikált Zandvoortban
A szombati minibalhé után is a Lynk & Cóé az első három hely a második WTCR-időmérőn.
Sport Géza | 05.19 08:56

4.
Videó: Schwarzeneggerre támadt egy őrült, hátba rúgta páros lábbal
Arnold Schwarzenegger, korábbi hétszeres Mr. Olympia-győztes testépítő Dél-Afrikában járt, ahol az Arnold Classic Africa versenyen volt tiszteletbeli zsűritag. A legendás színész épp a rajongókkal találkozott, mikor egy őrült hátulról rátámadt.
Nemzeti Sport | 05.19 08:25

5.
MLS: szemtelen gól után azonnali piros – Németh főszerepben
Németh Krisztián gólt szerzett, majd brutális belépője miatt azonnali piros lapot kapott a Sporting Kansas City magyar idő szerint vasárnap hajnali mérkőzésén, amelyen a Baráth Botondot is bevető együttes hazai környezetben 1–1-es döntetlenre végzett a Vancouver Whitecapsszel. A vendégek a 94. percben egyenlítettek, már emberelőnyben.
Nemzeti Sport | 05.19 07:20

6.
FTC: „Ma biztosan itt maradok!” – ez volt Böde búcsúbeszéde?
A labdarúgó NB I-et megnyerő Ferencváros a Budapest Parkban tartja a bajnoki fiesztáját, amelyen a csapatkapitány Böde Dániel is felszólalt – már, amikor éppen az óriási hangulatban szóhoz tudott jutni. Az esetleges távozásával kapcsolatban nem mondott konkrétumokat, de a maradására buzdító szurkolóknak azt azért hozzátette, ma még biztosan marad.
Nemzeti Sport | 05.19 21:35

7.
La Liga: legyőzték a Real Madridot, távozik a Betis edzője
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó fordulójában a Real Betis nyerni tudott a Real Madrid otthonában, utána azonban bejelentették, a sevillai klub nem folytatja a közös munkát Quique Setién vezetőedzővel.

8.
Lezárult a tippjáték 9. fordulója
A magyar idő szerint szombat éjszakai mérkőzésekkel befejeződött a profiboksz.hu 9. tippjáték fordulója. A kereken 50 tagunkat érintő etap a 26 pontot gyűjtő Antuofermo győzelmét hozta, a második pozícióban hetes-, a harmadik
profiboksz.hu | 05.19 21:30

9.
Eurofutball: a végjátékban bukták el a dobogót Bölöniék
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában Bölöni László csapata, az Antwerp 3–2-re kikapott az FC Bruges otthonában, és a 4. helyen zárta az idényt.
Nemzeti Sport | 05.19 20:57

10.
Karate: Hárspataki harmadik az olimpiai kvalifikációs versenyen
A karatés Hárspataki Gábor a harmadik helyen végzett az Isztambulban rendezett olimpiai kvalifikációs versenyen.
Nemzeti Sport | 05.19 20:56

11.
HFL: Nagytétényben nyert a címvédő Wolves
A címvédő Budapest Wolves 9–7-re győzött a Budapest Cowbells vendégeként a magyar amerikaifutball-liga (HFL) vasárnapi mérkőzésén Nagytétényben.
Nemzeti Sport | 05.19 20:53

12.
MTK: El kell számolnunk a lelkiismeretünkkel – Kanta
Miután hazai pályán 4–1-re kikapott a Budapest Honvédtól, csupán a tabella 11. helyén végzett, így kiesett az MTK labdarúgócsapata az OTP Bank Ligából. Kanta József csapatkapitány sajnálja, hogy ez a tavaszi szégyenteljes teljesítmény kiesést ért.
Nemzeti Sport | 05.19 19:04

13.
Labdarúgás: Maradona nem vesz részt a róla szóló film díszbemutatóján
Diego Maradona nem vesz részt a róla szóló dokumentumfilm cannes-i bemutatóján vasárnap.
Nemzeti Sport | 05.19 17:36

14.
Serie A: hihetetlen lejtmenetben a Fiorentina, Torino-zakó
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában az Empoli otthon 4–1-re kiütötte a Torinót, ezzel a sorozatban harmadik győzelmét arató csapat elmozdult a kiesőzónából.
Nemzeti Sport | 05.19 17:33

15.
Atlétika: a gyalogló Kovács Andrea megjavította az országos csúcsot
Kovács Andrea vasárnap megjavította az 50 kilométeres gyaloglás országos csúcsát.
Nemzeti Sport | 05.19 17:32

16.
Roglic a szakadó esőben is odavágott az időfutamon
A szlovén kerékpáros legveszélyesebb ellenfelének is egy percet adott a Giro d'Italián.
Sport Géza | 05.19 17:27

17.
FFT: hat játékos, akivel jövőre is versenyképes lehet a Tottenham
A tavaly nyári passzivitása után idén várhatóan alaposan a zsebébe nyúl majd a Tottenham, amelynek nem lehet más célja, mint hogy a következő idényben is versenyképes együttes legyen. A brit FourFourTwo munkatársa, Greg Lea összegyűjtött néhány nevet, akik illeszkednének Mauricio Pocchettino gépezetébe.
Nemzeti Sport | 05.19 17:25

18.
Alvarado legyőzte Konishit
A nagy hétvégi mérkőzés dömpingből vasárnapra is maradt egy világbajnoki összecsapás, ugyanis – a helyszínt ismerve nem túl szokatlan módon – ma mérte össze az erejét Kobéban az IBF kislégsúlyú
profiboksz.hu | 05.19 17:14

19.
NB I: a Körkapcsolásban ünnepli 79. születésnapját a rádiós legenda
A Magyar Rádió két legendás sportriportere, Novotny Zoltán és Radnóti László egy napon és egy évben, 1940. május 19-én születtek. Azaz mindketten vasárnap ünneplik 79. születésnapjukat. Radnóti László már nyugdíjas, de a Magyar Katolikus Rádióban még mindig lehet hallani. Novotny Zoltán pedig vasárnap délután 17 órától Felcsúton, a Puskás Akadémia–Ferencváros NB I-es bajnokin lesz hallható a Körkapcsolásban – írja az origo.hu.
Nemzeti Sport | 05.19 16:24

20.
Gádorfalvi Áron ezüstérmes lett a szörf-Eb-n
A hatszoros olimpikont a Raceboard szakágban csak egy korábbi világbajnok verte meg.
Sport Géza | 05.19 13:36

21.
Tízezer forint lesz a legolcsóbb jegy a budapesti futball-Eb-re
30, 75 és 125 eurós jegyárakat szabott meg az UEFA a 2020-as Európa-bajnokságra.
Sport Géza | 05.19 13:08

22.
Eb 2020: 30 euróba kerülnek a legolcsóbb budapesti jegyek
Harminc euróba, vagyis körülbelül tízezer forintba kerülnek a legolcsóbb jegyek a jövő nyári labdarúgó Európa-bajnokság budapesti mérkőzésére, az értékesítés június 12-én kezdődik.
Nemzeti Sport | 05.19 12:36

23.
Szörf: Gádorfalvi ezüstérmes a Raceboard Európa-bajnokságon
Gádorfalvi Áron ezüstérmet nyert a Csehországban rendezett Raceboard szörf Európa-bajnokságon.
Nemzeti Sport | 05.19 12:30

24.
Videó: az első menetben kiütötte ellenfelét Deontay Wilder
A legutóbbi, sokak számára emlékezetes, Tyson Fury elleni, döntetlennel záruló decemberi mérkőzését követően szombaton éjszaka húzott ismét kesztyűt a WBC nehézsúlyú világelső Deontay Wilder, az amerikai bunyósra pedig honfitársa, Dominic Breazeale várt a brooklyni Barclays Centerben felállított szorítóban.
Nemzeti Sport | 05.19 12:28

25.
Joyce továbbra is veretlen
9. profi mérkőzésén is megőrizte veretlenségét a brit nehézsúlyú reménység Joe Joyce, a 33 éves öklöző a szombat esti Stevenage-i gálán az orosz Alexander Ustinovot múlta felül 3 menetben.
profiboksz.hu | 05.19 12:23

26.
Wilder 1 menet alat kiütötte Breazeale-t
A legutóbbi, sokak számára emlékezetes, Tyson Fury elleni, döntetlennel záruló decemberi mérkőzését követően szombaton éjszaka húzott ismét kesztyűt a WBC nehézsúlyú világelső Deontay
profiboksz.hu | 05.19 10:48

27.
Tizenegy év után elhagyja a ManCityt csapatkapitánya
Vincent Kompany Facebookon jelentett be távozását. Egyelőre nem tudni, mi lesz karrierjével.
Sport Géza | 05.19 10:34

28.
Man. City: tizenegy év után távozik a csapatkapitány – hivatalos
Tizenegy idény után távozik a Manchester Citytől Vincent Kompany, az angol bajnok, Ligakupa- és FA-kupa-győztes együttes csapatkapitánya – mindezt a játékos maga jelentette be hivatalos Facebook-oldalán. A belga védőnek lejár a szerződése Manchesterben, új kontraktust pedig a jelek szerint nem kötnek.
Nemzeti Sport | 05.19 10:34

29.
Videó: Tottit akarta kicselezni, egy életre megbánta
Bár Francesco Totti hivatalosan már 2017-ben bejelentette visszavonulását, ez azért nem jelenti azt, hogy többet pályára sem lép az olasz legenda. Vagy azt, hogy bármit is felejtett volna…
Nemzeti Sport | 05.19 10:18

30.
Stephen Curryt az öccse hozta szégyenbe egy labdalopással
A Portlandban játszó Seth triplával fejezte be az akciót. A Warriors az NBA-döntő küszöbén áll.
Sport Géza | 05.19 10:14

31.
Bundesliga: Hazard elárulta, a Dortmundban folytatja
Megerősítette nyári klubváltását Thorgan Hazard, a Mönchengladbach belga válogatott labdarúgója, aki a Bundesligában ezüstérmes Borussia Dortmundban folytatja pályafutását.
Nemzeti Sport | 05.19 10:13

32.
Németh becsúszása brutális lett, egyből pirosat kapott
A Kansas City csatára bokára ment, ha nem is szándékosan. Előtte gólt szerzett.
Sport Géza | 05.19 08:47

33.
Női kézi NB I: Vácról igazolt átlövőt a Békéscsaba
Barján Bianka a következő idényben ismét a Békéscsaba játékosa lesz. A Vác együtteséből érkező tehetséges átlövő 2013–2014-ben már egy idényt töltött az Előrénél.
Nemzeti Sport | 05.19 08:30

34.
NBA: Curry megint 35 pont felett, harmadszor is nyert a GSW
A Golden State Warriors a két hazai győzelem után az első idegenbeli meccsét is megnyerte a Portland Trail Blazers ellen (110–99) az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoportjának döntőjében, így már 3–0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.
Nemzeti Sport | 05.19 07:55

35.
Hétfői sportműsor: Lazio–Bologna és hoki-vb
A topligákból egyetlen mérkőzés marad hétfőre, az olasz Serie A-ban a Lazio a Bolognát fogadja. Rajtol a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros selejtezője, folytatódik a jégkorong-világbajnokság.
Nemzeti Sport | 05.19 23:21

36.
Női kézi: 42 év után nem a Hypo lett az osztrák bajnok!
Megszakadt a Hypo Niederösterreich női kézilabdacsapatának 1977 óta tartó nagy sorozata: az osztrák rekordbajnok elbukta az első helyét.
Nemzeti Sport | 05.19 23:12

37.
Alonso óriási külső segítséggel is lemarad az Indy 500-ról
A szétlövésen sem volt elég gyors, nem fért be a legjobb 33-ba a kétszeres F1-világbajnok.
Sport Géza | 05.19 23:02

38.
Mandzukic góljával mentett pontot a Juventus
A BL-csoportkört érő helyre hajtó Inter viszont 4-1-re kikapott a Napolitól.
Sport Géza | 05.19 23:00

39.
Dzseni Hollywoodban; Az MTK a másik, a Fradi meg fiesztázott
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

WTCR: csapatutasítás miatt állhatott dobogóra Michelisz
Rajtpozíciójában, a harmadik helyen ért célba Michelisz Norbert a túraautó-világkupa (WTCR) zandvoorti hétvégéjének utolsó versenyén. Márkatársa, Augusto Farfus már a rajtnál elvette tőle ezt a pozíciót, de Michelisz visszaállt a dobogót érő helyre az utolsó körben – mint kiderült, a Hyundai csapatutasításának köszönhetően.
Nemzeti Sport | 05.19 21:54

43.
MTK: Amikor átvettem a csapatot, már rendkívül nagy volt a probléma – Lucsánszky
Mint arról beszámoltunk, az MTK Budapest 4–1-es vereséget szenvedett a Budapest Honvédtól a labdarúgó NB I utolsó fordulójában, így Lucsánszky Tamás csapata kiesett az élvonalból. A két vezetőedző következőképpen értékelt a mérkőzés után.
Nemzeti Sport | 05.19 20:52

44.
Tömegsport: közel tízezren vettek részt a népligeti női futógálán
Staicu Simona nyerte a 10 kilométeres fő számot a népligeti női futógálán, amelynek több mint 9550 résztvevője volt vasárnap.
Nemzeti Sport | 05.19 20:42

45.
Giro: Roglic a második egyéni időfutamot is megnyerte
Az első után a második egyéni időfutamon is agyonverte a mezőnyt Primoz Roglic, Vincenzo Nibalinak egy, a csalódást keltő teljesítményt nyújtó Simon Yatesnek több mint három percet adott a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, kilencedik szakaszán.
Nemzeti Sport | 05.19 20:34

46.
Serie A: Napoli–Inter – élőben az NSO-n!
A Napoli már biztos ezüstérmes, de az Internazionale még lecsúszhat a dobogóról, ha nem tud nyerni a rivális ellen. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
Nemzeti Sport | 05.19 20:12

47.
Serie A: Juventus–Atalanta – élőben az NSO-n!
A már bajnok, de a következő szezonban biztosan Massimiliano Allegri edző nélkül szereplő Juventus kevéssé motivált csapata az olasz kupadöntőben vereséget szenvedő Atalantát fogadja. A bergamóiaknak győzelemre van szükségük a BL-indulás esélyéhez. Tartsanak velünk, kövessék figyelemmel élő, percről percre frissülő közvetítésünket, szóljanak hozzá, kommentálják az eseményeket!

Légiósok: Szoboszlai győztes gólt szerzett Grazban
Sorozatban a harmadik bajnokiját is 2–1-re nyerte meg a Red Bull Salzburg labdarúgócsapata, amely az osztrák felsőházi rájátszás 9. fordulójában a Sturm Graz otthonában győzött. A vendégek győztes gólját a csereként beálló Szoboszlai Dominik szerezte.
Nemzeti Sport | 05.19 19:14

50.
Nadal 6:0-t is kiosztott Djokovicsnak, kilencedszer győzött Rómában
A Roland Garros előtt tartott erődemonstrációt a spanyol a világelső ellen.

Népszava | 05.19 08:03
Szabad szemmel – A CDU-elnök szerint az európai jobboldali populisták készek eladni országuk érdekeit
Népszava | 05.19 07:55
Itthon - összes hír
Nagyvilág napi top
Csinos, szőke, orosz nő húzta csőbe az osztrák alkancellárt az ibiziai luxusvillában
hvg | 05.19 10:00
Perli a félkezű férfi az amerikai rendőrséget, amiért a bokájához bilincselték a csuklóját
Index | 05.19 14:47
Megvan, mikor szavaznak az osztrákok a politikai bukás után - az ellenzék Orbánék kapcsolatait ...
Velvet | 05.19 14:15
Nem mertem elhinni, hogy egy nálam fiatalabb hölgynek is felkelthetem az érdeklődését
Index | 05.19 08:18
Videó: A valóságban is elpüföli az embert a robot, ha a virtuális valóságban behúznak a játékosnak
hvg | 05.19 08:03
Reuters: A Google lenullázza a Huaweit, elveszi tőle az Androidot
hvg | 05.19 21:45
Podcast: Megjött a fizetős YouTube Magyarországra, izgalmas fejlesztést villantott a Nike
SG.hu | 05.19 18:26
Ön észrevette a 'Szeretlek, Zsolti'-feliratot az Eurovíziós Dalfesztivál döntőjében?
hvg | 05.19 14:46